Jak wybrać dobre biuro podatkowe – Zobacz

Każdy właściciel nowopowstałej działalności gospodarczej w pierwszej kolejności szuka dobrego biura księgowego. Dobra Pomoc księgowa jest najlepszym rozwiązaniem dla początkującego przedsiębiorcy, który dopiero zaczyna swoją drogę z własną działalnością gospodarczą ale również dla przedsiębiorcy, który istnieje już jakiś czas na rynku a jego rozliczenia podatkowe są coraz bardziej skomplikowane. Tylko jak znaleźć dobre biuro księgowe?

Oto kilka kwestii którymi musi kierować się osoba prowadząca działalność gospodarczą szukając dobrego biura księgowego. Konieczne jest sprawdzenie wszystkich informacji, ponieważ właściciele biur rachunkowych nie zawsze są uczciwi wobec potencjalnych klientów kierując się przede wszystkim dobrem własnym na konkurencyjnym rynku usług księgowych.

Polecamy: usługi księgowe Poznań


Doświadczenie i obsługa petentów

Na spotkaniu ze swoim potencjalnym biurem księgowym możesz zauważyć kilka ważnych informacji. Już na pierwszy „rzut oka” można rozróżnić księgową z doświadczeniem od księgowej z przypadku. Pierwsza rozmowa przybliży nam nie tylko stosunek do klienta ale również to czy podejście jest indywidualne czy „z automatu”. Zbyt często zdarza się, że biura nie chcą odchodzić od swoich starych standardów nie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klienta indywidualnego. W efekcie końcowym klient musi zgodzić się na warunki stawiane przez biuro rachunkowe bez możliwości negocjacji. Przedsiębiorca pytając księgowego o najlepsze rozwiązania dla swojej firmy z pewnością zwróci uwagę na łatwość odpowiedzi na zadawane pytania. Jeśli biuro rachunkowe ma problemy z odpowiadaniem na pytania klienta, może to oznaczać brak doświadczenia w danej branży [przedsiębiorcy. W takiej sytuacji lepsze będzie znalezienie innego biura rachunkowego.

Plecamy: https://znany-ksiegowy.pl/

Innym kryterium którym musi kierować się przedsiębiorca przy wyborze biura to ogólny porządek w dokumentacji. Musisz się przyjrzeć czy biuro dba, aby dokumenty wszystkich klientów nie były narażone zagubienie. Kolejnym kryterium którym warto zwrócić uwagę to fakt, czy pracownica księgująca dokumenty przedsiębiorców jest właściwie przeszkolona. W biurach rachunkowych często zatrudnia się studentów do rejestrowania danych, którzy nie mają fachowej podatkowej wiedzy, a co za tym idzie, nie są na bieżąco z aktualnymi zmianami. Nie wszystkie błędy popełnione przez takie osoby są wychwytywane w bieżącym miesiącu. Niestety skutki błędów niewykwalifikowanych osób prowadzą do błędnych rozliczeń oraz deklaracji, a czasami do kontroli urzędów skarbowych. Przedsiębiorcy którzy decydują się na dane biuro księgowe powinni upewnić się kto będzie osobą obsługującą ich księgowość oraz jakim wykształceniem i kwalifikacjami osoba ta może się pochwalić. Przedsiębiorca decydujący się na podpisanie umowy z biurem rachunkowym ma pełne prawo do żądania przedstawienia dokumentów potwierdzających kompetencje osoby obsługującej jego księgowość.